Euroopa ferrovanaadiumi hind 9. aprillil: FeV klassid ja V2O5 hindamine

Apr 15, 2025

Jäta sõnum

Euroopa Ferrovanadium Price 9. aprillil

9. aprillil hinnati Euroopa ferrovanaadiumituru hinnaks 23,90 (langus 0,10) kuni 24,21 (langus 0,10) USA dollarit vanaadiumi kilogrammi kohta, mis on ligikaudu 100–87 200 RMB 86, 100–87 200 RMB tonni kohta, mis tavaliselt avaldatakse koos hinnapakkumisega. Vanaadiumpentoksiidi (V2O5) hind oli 5,00–5,21 USD naela kohta, mis vastab umbes 77 900–81 100 RMB-le tonni kohta. USA ferrovanaadiumi noteering samal hinnangul oli 15,00–15,86 USD vanaadiumi naela kohta, mis on Euroopa tasemele kõrgem, mis peegeldab Põhja-Ameerika turu erinevat logistikat ja tarnestruktuuri.

Toode 9. aprill hindamine Igapäevane muutus u. RMB ekvivalent
Euroopa ferrovaanaadium (FeV) 23,90-24,21 USD/kg V -0.10 / -0.10 86, 100–87 200 RMB/t
Vanaadiumpentooksiid (V2O5) 5,00–5,21 USD/nael Ei mingit muutust 77 900–81 100 RMB/t
USA ferrovaanaadium 15.00–15.86 USD/nael V Ei mingit muutust Ei avaldatud RMB-s

Kuna ferrovanaadi hind on pigem vanaadiumi kui sulami massi järgi, on nihe 0,10 USD/kg V väärtuseks ligikaudu 60 USD 60% V partii tonni kohta. See on piisavalt suur, et olla hulgiostetava tehase jaoks oluline, kuid liiga väike, et muuta tarbimisharjumusi või metallurgiapraktikat.

Miks Euroopa leviala veidi nihkus

Tagasihoidlik langus 0,10 USD/kg V Euroopa vahemiku mõlemas otsas viitab turule, kus ostjad olid juba täitnud peaaegu -tähtaja nõuded ja ei soovinud jahtida materjali, mille hind oli üle 24 USD/kg V. Kauplejad kirjeldasid pigem likviidsust, mitte mistahes muutust aluspakkumises või alljärgnevas tellimusraamatus. Pehmem raamat muutumatu pakkumisega loob tavaliselt täpselt sellise tasase, triiviva tsitaadi, mitte otsustava katkestuse kummaski suunas.

Vanaadiumpentooksiid jätkas helveste ja pulbri turu ankurdamist. 5,00–5,21 USD/nael oli oksiid tunduvalt madalam tasemest, mis saavutati 2018–2019. Kui oksiid ja ferrosulam liiguvad astmeliselt, nagu 9. aprillil, annab turg tavaliselt pigem signaali tasakaalustatud tarneahelast kui suunatrendist.

Ferrovanaadiumi klassid ja keemiline koostis

Rahvusvaheliselt kaubeldav FeV-perekond ulatub FeV40-st FeV80-ni ja iga klass jaguneb tavaliselt rangemate lisandite piirangutega A-klassiks ja vähem nõudlike kütuste jaoks mõeldud B-klassiks. Allolev koostistabel järgib seda tähistussüsteemi, nagu seda kasutatakse Hiina riiklikus ferrovanaadiumi standardis GB/T 4139.

Hinne V (%) Al (%) max P (%) max Si (%) max C (%) max
FeV40-A 38-45 1.5 0.09 2.00 0.60
FeV40-B 38-45 2.0 0.15 3.00 0.80
FeV50-A 48-55 1.5 0.07 2.00 0.40
FeV50-B 48-55 2.0 0.10 2.50 0.60
FeV60-A 58-65 1.5 0.06 2.00 0.40
FeV60-B 58-65 2.0 0.10 2.50 0.60
FeV80-A 78-82 1.5 0.05 1.50 0.15
FeV80-B 78-82 2.0 0.06 1.50 0.20

Kõrgemad -vanaadiumiklassid, nagu FeV80, kannavad proportsionaalselt vähem omakaalu vanaadiumiühiku kohta, mis vähendab veo- ja käitlemiskulusid iga sisalduva V kilogrammi kohta. Madalamad klassid, nagu FeV40, lahustuvad vahukulbis kergemini ja on atraktiivsed, kui sidumispiiranguks on lahustumisaeg, mitte lastivedu. Alumiinium, räni ja süsiniku piirangud on kõige olulisemad marsruutide puhul, mis ei talu täiendavaid jääke, eriti alumiiniumi -süsinikuga või madala süsinikusisaldusega terase kvaliteediklasside puhul.

Vanaadiumpentoksiid kui ülesvoolu võrdlusalus

Vanaadiumpentooksiid on ferrovanaadiumi tootmise lähteaine, seega seab helveste hind sulami noteeringu alla. Lisaks sulamite marsruudile toidab V2O5 ka katalüsaatoreid ja keemilisi rakendusi, mille nõudlus on terase toodanguga vaid lõdvalt korrelatsioonis, mis on üks põhjusi, miks oksiidide ja ferrosulamite hinnad mõnikord vaiksetel teraseperioodidel erinevad ja seejärel sulamite nõudluse taastumisel uuesti-joonduvad.

Nõudluse poolel on vanaadiumi tarbimine koondunud kõrge -tugeva-legeerterase, tööriistateraste ja mikro-legeeritud armatuuri ja konstruktsiooniosadesse, kus väike vanaadiumi lisamine suurendab voolavustugevust, ilma et oleks vaja täielikku legeerpaketti. Kuna lisamismäärad on tavaliselt väikesed, käsitlevad terasetootjad sisalduva üksuse hinda pigem kaubeldava kuluna kui põhjusena metallurgia retsepti muutmiseks.

Ostumärkmed ferrovanaadiumi ostjatele

Pakkuge vanaadiumisisalduse-põhimõtteid USA dollarites kilogrammi V kohta, et saaksite otse võrrelda erinevate sulamiklasside pakkumisi.

Kinnitage A- või B-lisandiklass kavandatud sulamisviisi suhtes, mitte ainult vanaadiumisisalduse suhtes.

Leppige kokku partii suurusvahemik: tükid, purustatud materjal ja pulber käituvad kulbis erinevalt.

Enne ostu kinnitamist võrrelge mis tahes RMB ekvivalenti samal konverteerimisel, mida kasutati USD noteeringu jaoks.

Jälgige V2O5 paralleelselt sulamiga, kuna nende kahe erinevus eelneb sageli hinnakorrektsioonile.

Korduma kippuvad küsimused

K: Mis oli Euroopa ferrovanaadiumi hind 9. aprillil?
Euroopa hinnang oli madalal poolel 23,90 USD/kg V ja kõrgel poolel 24,21 USD/kg V, mõlemad 0,10 USD/kg V ja võrdnevad ligikaudu 100–87 200 RMB-ga 86, 100–87 200 RMB tonni kohta.

K: Kas vanaadiumpentoksiid liikus samal päeval?
V2O5 oli muutumatu, 5,00–5,21 USD naela kohta, mis vastab umbes 77 900–81 100 RMB-le tonni kohta.

K: Miks on USA ferrovanaadium noteeritud USA dollarites naela, mitte kilogrammi kohta?
Põhja-Ameerika turg noteerib ferrovanaadiumi sisalduva vanaadiumi naela kohta, nii et otsene võrdlus Euroopa noteeringuga nõuab esmalt ühikute ümberarvestamist.

K: Millist FeV klassi tellitakse kõige sagedamini?
FeV50 ja FeV60 on terasetootmise standardsed puisteklassid, samas kui FeV80 valitakse siis, kui vanaadiumi sisalduva ühiku veo- ja käitlemiskulud on kõige suuremad.

K: Mida tähendab järelliide A või B?
A-klassil on alumiiniumi, fosfori, räni ja süsiniku osas rangemad piirangud kui B-klassil ning see on ette nähtud, kus sulatis ei suuda absorbeerida lisajääke.

K: Kuidas peaks ostja võrdlema kahte FeV pakkumist?
Normaliseerige mõlemad USD/kg sisalduva vanaadiumi kohta, seejärel lisage enne valimist hinnavahe, mis tuleneb klassist, suurusest ja tarnetingimustest.