Mis on ferrosilikoonnitriid?

Dec 05, 2025

Jäta sõnum

Mis on ferrosilikoonnitriid? Atribuudid, spetsifikatsioonid ja 2026. aasta tööstusjuhend

Avaldatud: 05. detsember 2025|Viimati värskendatud: 10. august 2026|pooltTehnilise metallurgia osakond

Võtmed kaasavõtmiseks

Suure{0}}tõhususega lisand:Ferro räninitriid (FeSiN) on ülitähtis lämmastikku{0}}kandev sulam, mida kasutatakse ülitugeva-terase ja tulekindlate materjalide täiustamiseks.

Faasi puhtus:Kõrge -klassi FeSiN sisaldab tavaliselt Si3N4 faasina rohkem kui 28% lämmastikku ja rohkem kui 45% räni.

Strateegilised eelised:See on kulutõhus{0}}alternatiiv nitreeritud ferromangaanile, parandades terade rafineerimist ja deoksüdatsiooni.

1. Ferro räninitriidi (FeSiN) mõistmine

Ferro Silicon Nitride on spetsiaalne ferrosulamist komposiit, mis koosneb peamiselt räninitriidist (Si3N4), metalliline raud ja ferrosilikoon. Seda toodetakse ferrosilikoonipulbri kõrgel temperatuuril-nitrideerimisel lämmastiku{2}}rikkas keskkonnas (1200 kuni 1600 kraadi).

Keemiline koostis ja standardsed spetsifikatsioonid

Lämmastiku ja räni tase on olenevalt rakendusest (tulekindel vs terase tootmine) erinev. Allpool on toodud tüüpilised parameetrid ekspordi-kvaliteediga ferrosilikoonnitriidi jaoks, mida on kontrollitudYB/T 4333-2013standarditele.

Keemiline komponent Kõrge puhtusaste (tavaline) Tööstuslik klass (tavaline)
Lämmastik (N) 30,0% või suurem 25,0% või suurem
Räni (Si) 47.0% - 52.0% 45.0% - 48.0%
raud (Fe) 12.0% - 15.0% 15.0% - 20.0%
Süsinik (C) Vähem kui 0,1% või sellega võrdne Vähem kui 0,5% või sellega võrdne
Hapnik (O) Vähem kui 1,5% või sellega võrdne Vähem kui 2,5% või sellega võrdne

2. Peamised rakendused metallurgias

Terase valmistamise lisandid

Külm{0}}valtsitud (CGO) räniterase ja kõrgtugeva-madal-legeeritud (HSLA) terase tootmisel tagab FeSiN stabiilse lämmastiku lisamise. See soodustab terade rafineerimist ja sademete tugevdamist, suurendades lõpptoote voolavuspiiri ja tugevust ilma lämmastikugaasi sissepritsega seotud suurte kuludeta.

Tulekindlad materjalid (taphole Clay)

Suurte kõrgahjude puhul on ferrosilikoonnitriid kriitiline komponentauku savi(mudapüssi savi). See parandab materjali korrosioonikindlust sularaua ja räbu suhtes, suurendab termilise šoki stabiilsust ja tagab ahju voodri pikaealisuse.

3. Ferro räninitriid vs tavaline ferrosilicon

Meie eelis
10-100MM Nitriding Reaction Ferrosilicon Nitride Lumps For Sale

Ferro räninitriid (FeSiN)

Funktsioon:Kombineeritud lämmastiku ja räni lisamine.

Kõvadus:Superior (tänu Si3N4 keraamilisele faasile).

Parim:HRB400/500 teras, tulekindel savi.

Ferro Silicon

Standardne ferrosilicon (FeSi)

Funktsioon:Puhas deoksüdatsioon ja räni legeerimine.

Kõvadus:Ainult metalliline kõvadus.

Parim:Üldine malm ja süsinikteras.

4. Viimased ekspordituru ülevaated (august 2026)

Ülemaailmne nõudlus ferrosilikoonnitriidi järele on jätkuvalt tugev, eriti Kagu-Aasias ja Lähis-Idas. Praegusi FOB Hiina hindu mõjutavad töötlemata ferrosiliitsi hind ja tööstusliku elektrienergia hind. Ostjad peaksid eelistama tarnijaid, kes vastavad nõueteleISO 9001:2015ja need, mis väljastavad lämmastikusisalduse{0}}kolmanda osapoole kontrolli (SGS/BV) sertifikaate.

Küsige 2026. aasta hinnakirja ja TDS-i

Korduma kippuvad küsimused (KKK)

K: Millised on FeSiN-i standardsed osakeste suurused? A: Levinud suurused hõlmavad 0–3 mm, 1–5 mm ja 200 võrgusilma pulbrit, olenevalt sellest, kas seda kasutatakse terase lisandina või tulekindla läga jaoks.

K: Kas ferrosilikoonnitriid on niiskuse -tundlik? V: Kuigi see on suhteliselt stabiilne, tuleks seda hoida kuivas ventileeritavas kohas, et vältida pinna oksüdeerumist või peene pulbri kihistumist.

Viited ja tehniliste andmete allikad:

Hiina metallurgiatööstuse standard:YB/T 4333-2013(ferrosilikoonnitriid).

Hiina rahvuslik standard:GB/T 28312-2012(Lämmastikku{0}}kandev ferrosilicon).

ASTM International:ASTM A144(Ferrosiliconi standardspetsifikatsioon - kontekstuaalne viide).

ZhenAn sisemised labori kvaliteediaruanded (2025–2026 andmed).

 

Siin on atabel, mis võtab kokku tänased (september 2024) ferrosenitriidi (FSN) Hiina ekspordihinnad, sealhulgas hinnakujundustingimused, tooteklassid, sihtturud ja peamised mõjutegurid. Kõik hinnad põhinevad praegustel turupäringutel, vahetuskurssidel (USD/CNY ≈ 7,3) ja tüüpilistel kaubandustingimustel.

Ferrosilikoonnitriid (FSN) – Hiina ekspordihinnad täna (september 2024)

Ei.​
Sihtkoht / piirkond​
Hinne / spetsifikatsioon​
FOB Hiina sadam (USD/MT)​
CIF-i sihtsadam (USD/MT)​
Tüüpiline kaubasadam​
Tänapäeva võtmemõjud​
1
India​
Tavaline (Si₃N4 ≈ 30%, 100 silma)
1,100 – 1,300
1,250 – 1,450
Tianjin / Qingdao
10–15% impordimaks; terase nõudluse tipp-mussoon
1
India​
Kõrge puhtusastmega (Si₃N4 suurem kui 50%, 200 silma)
1,800 – 2,200
1,950 – 2,350
Tianjin / Qingdao
Dumpinguvastane{0}}risk kõrge puhtusega; tugev kohalik nõudlus
2
Vietnam​
Tavaline
1,050 – 1,250
1,200 – 1,400
Fangcheng / Shanghai
Hiina–ASEANi vabakaubandusleping=0% tariifist; tõusev terasvõimsuse ülekanne
2
Vietnam​
Kõrge puhtusastmega
1,700 – 2,100
1,850 – 2,250
Fangcheng / Shanghai
Lühike tarnevahemaa hoiab kauba madalal tasemel (50–80 dollarit tonni kohta)
3
Saksamaa​
Tavaline
1,300 – 1,500
1,450 – 1,650
Shanghai / Ningbo
EL-i anti-dumping 5–10% kõrge-puhtusega; CE vaja
3
Saksamaa​
Kõrge puhtusastmega
2,200 – 2,600
2,350 – 2,750
Shanghai / Ningbo
Premium tulekindlate nõudlus; kõrgemad logistikakulud
4
Itaalia​
Tavaline
1,320 – 1,520
1,470 – 1,670
Shanghai / Ningbo
Euro tugevus tõstab hinda; CE-märgis kohustuslik
4
Itaalia​
Kõrge puhtusastmega
2,250 – 2,650
2,400 – 2,800
Shanghai / Ningbo
Kvaliteetne{0}}metallurgia ostjad eelistavad kõrget puhtust
5
USA​
Tavaline
1,400 – 1,600
1,550 – 1,750
Shanghai / Lianyungang
ASTM A144 vastavus; lisatariifi pole; pikk kaubavedu
5
USA​
Kõrge puhtusastmega
2,400 – 2,800
2,550 – 2,950
Shanghai / Lianyungang
EV akude sektori nõudlus; merevedu 200–300 dollarit tonni kohta
6
Kanada​
Tavaline
1,420 – 1,620
1,570 – 1,770
Qingdao / Shanghai
Talvine kaubaveo lisatasu +10–15%; puhta tooraine vajadus
6
Kanada​
Kõrge puhtusastmega
2,450 – 2,850
2,600 – 3,000
Qingdao / Shanghai
Tulekindel uuendus, mida juhivad keskkonnareeglid
7
Saudi Araabia​
Tavaline
1,200 – 1,400
1,350 – 1,550
Qingdao / Shanghai
Vision 2030 infraprojektid; null kohalikku toodangut
7
Saudi Araabia​
Kõrge puhtusastmega
2,000 – 2,400
2,150 – 2,550
Qingdao / Shanghai
impordist{0}}sõltuv turg; stabiilne nõudlus
8
AÜE​
Tavaline
1,180 – 1,380
1,330 – 1,530
Shanghai / Ningbo
Re{0}}ekspordi keskus; GCC tariif-liigetele tasuta
8
AÜE​
Kõrge puhtusastmega
1,950 – 2,350
2,100 – 2,500
Shanghai / Ningbo
Piirkondliku re{0}}ekspordi nõudluse mõjutatud hinnad
9
Brasiilia​
Tavaline
1,250 – 1,450
1,400 – 1,600
Shanghai / Shenzhen
BRL-i nõrkus suurendab maandumiskulusid; rauamaagi tööstuse kasutamine
9
Brasiilia​
Kõrge puhtusastmega
2,100 – 2,500
2,250 – 2,650
Shanghai / Shenzhen
Kaevandussektori tulekindlad materjalid; kaubavedu 120–180 $/MT
10
Türgi​
Tavaline
1,280 – 1,480
1,430 – 1,630
Lianyungang / Shanghai
Terasetoodang #2 Euroopas; Transiidi roll Euraasia jaoks
10
Türgi​
Kõrge puhtusastmega
2,150 – 2,550
2,300 – 2,700
Lianyungang / Shanghai
Musta mere laevandusriskid mõjutavad kaubaveo stabiilsust

 

 

 

Iron Silicon Alloy With 75 Silicon Silver Grey Powder For High Strength Alloy Steel Making

🏭 Miks valida ZhenAn?

 

Meil on tugev alus ja{0}}kliendikeskne suhtumine teenindusse. Meie tooteid eksporditakse Euroopasse, Aasiasse, Aafrikasse, Austraaliasse ja Lõuna-Ameerikasse, teenides kõrge klientide rahulolu.
Lisaks on meil professionaalne uurimis- ja arendustegevuse ning müügimeeskond, samuti oma tehas ja labor.
Iga tootepartii läbib meie kvaliteedikontrollimeeskonna range kontrolli.
Pärast mitmete testide läbimist tarnitakse meie tooted klientidele, tagades kvaliteedi tagamise.
Pakume kohandatud tooteid erineva sisu, standardite ja spetsifikatsioonidega, mis on kohandatud kliendi vajadustele.

• Konkurentsivõimelised hinnad
• Laos kaupu mitme spetsifikatsiooniga
• Aastatepikkune tootmis- ja ekspordikogemus
• Küpsed uurimis- ja arendustegevuse ning kvaliteedikontrolli meeskonnad, mis tagavad stabiilse ja kõrge kvaliteedi

24-tunnine võrguteenus
• Päringutele vastatakse 2 tunni jooksul.
• Kiireimad tarneajad.
• Põhjalikud õhukese{0}kile analüüsi, materjali tarnimise ja probleemide{1}lahendamise teenused katmisprotsessi ajal.
• Uute kohandatud aurustusmaterjalide uurimis- ja arendusteenused.
• ISO 9001:2008 ja SGS sertifikaat; puhtus testitud ja ohutult transporditud.

ühe-peatuse lahendus

professionaalne meeskond

kõrge kvaliteediga