Suure süsinikusisaldusega ferrokroom ja selle koht laengusegus
Suure süsinikusisaldusega ferrokroom on roostevaba ja legeerterase tootmiseks mõeldud kroomiseade. Seda toodetakse sukelkaarahjudes kromiidimaagist, kvartsist ja koksist ning see tarnib kroomi sulatisse madalaima hinnaga kroomikandja ühiku kohta. Kompromiss -süsinik: 7,5% süsinikusisaldus lisab süsinikku koos kroomiga, nii et see laaditakse tavaliselt ahju või muundurisse varakult, kus saab siiski toimuda dekarburiseerimine, samas kui madala süsinikusisaldusega klassid reserveeritakse lõplikuks trimmimiseks.
Klassi tähistused järgivad riiklikku ferrokroomi standardit GB/T 5683, mis märgib iga klassi nominaalse kroomisisalduse ja maksimaalse süsinikusisalduse järgi. Nimetus FeCr50C7.5 kirjeldab seega umbes 50% kroomi sisaldavat ferrokroomi, mille maksimaalne süsinikusisaldus on 7,5%, mis on selles hinnauuringus domineeriv klass.
Peavoolu tsitaadid piirkondade kaupa
Suure süsinikusisaldusega ferrokroom FeCr50C7.5 hinnapakkumisi uuriti peamistes Hiina tootmis- ja kaubanduspiirkondades. Nii tava noteering kui ka tavahind on väljendatud jüaanides tonni kohta ja sisaldavad makse; muudatuste veerg oli uuringu kuupäeval igas piirkonnas tasane.
| Hinne | Piirkond | Tavaline noteering (jüaani/tonn) | Tavatehing (jüaani/tonn) |
|---|---|---|---|
| FeCr50C7.5 | Sise-Mongoolia | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Shanxi | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Shaanxi | 8,200 - 8,400 | 8,200 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Sichuan | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Guizhou | 8,300 - 8,400 | 8,250 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Qinghai | 8,300 - 8,400 | 8,250 - 8,300 |
| FeCr50C7.5 | Liaoning | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Jilin | 8,300 - 8,400 | 8,300 - 8,350 |
| FeCr50C7.5 | Hunan | 8,350 - 8,400 | 8,300 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Henan | 8,400 - 8,500 | 8,350 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Guangxi | 8,400 - 8,500 | 8,350 - 8,400 |
| FeCr50C7.5 | Tianjin | 8,450 - 8,550 | 8,400 - 8,500 |
| FeCr50C7.5 | Shandong | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Jiangsu | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Zhejiang | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
| FeCr50C7.5 | Shanghai | 8,600 - 8,700 | 8,550 - 8,600 |
Mida piirkondlik levik ostjatele ütleb
Uuring hõlmab 400 jüaani suurust vahemikku, alates Sise-Mongoolia, Shanxi ja Shaanxi madalaimast noteeringust kuni Shandongi, Jiangsu, Zhejiangi ja Shanghai kõrgeima noteeringuni. Kaks mõju seletavad peaaegu kogu selle leviku.
Elektri ja koksi maksumus:madalaima hinnaga{0}}tootvad piirkonnad asuvad odava elektri ja kohaliku koksi lähedal, kuhu on koondunud ahju võimsus.
Kaubavedu ja jaotus:ranniku- ja idapoolsed kaubanduskeskused lisavad sisetranspordi- ja laoseisukulusid ning nende hind lähtub pigem roostevaba terase tehaste nõudlusest kui kohalikust tootmisest.
Tehingu viivitus:tehinguhinnad jälgivad enamikus piirkondades noteeringuid täpselt, kuid mõnes piirkonnas jäävad need kitsamasse vahemikku, mis näitab, et müüjad neelavad erinevuse, et hoida mahtu liikuma.
Paindliku logistikaga ostjad saavad sageli lünga kaotada, hankides tarne madala-kuluga tootmispiirkonnast ja korraldades ise transpordi, eeldusel, et materjal vastab ahjus nõutavale suurusele ja keemilistele omadustele.
Ferrokroomi klasside koostis
Ferrokroomi kaubeldakse sertifitseeritud keemilise analüüsi vastu. Allolevas tabelis on loetletud madala süsinikusisaldusega klassid, mis avaldati selles uuringus koos kõrgete süsinikuhindadega, koos tavaliste lisandite ülemmääradega, mis kehtivad perekonna kohta. Kroom on määratletud miinimumina ning süsinik, räni, fosfor ja väävel maksimumidena.
| Hinne | Kr (min, %) | C (max, %) | Si (max, %) | P (max, %) | S (max, %) |
|---|---|---|---|---|---|
| LC-Cr65V3 | 65.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V6 | 65.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V10 | 65.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V3 | 60.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V6 | 60.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V10 | 60.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D25 | 60.0 | 0.25 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D50 | 60.0 | 0.50 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
Madala süsinikusisaldusega ferrokroomi kasutatakse roostevaba ja kuumuskindlate teraste kroomi lõplikuks viimistlemiseks-, mille puhul on süsiniku piirmäär valmisklassile liiga kitsas, et võtta vastu palju süsinikusisaldust. Seevastu suure süsinikusisaldusega ferrokroom laetakse enne sulatamist või sulamise ajal, kus selle sisestatud süsinikku saab järgnevas rafineerimisetapis eemaldada.
Suurused ja tarnepunktid
Ahju sööta tarnitakse tavaliselt tükifraktsioonina, 10–60 mm suuruste vahemik on kõige laialdasemalt kaubeldav ning peenosad on kas välistatud või briketeeritud. Suuruse konsistents on sama oluline kui keemia sukelkaarahjus, sest tasakaalustamata laeng muudab koormuse läbilaskvust ja võib häirida elektroodi asendit. Konverteri või AOD praktika puhul mõjutab suurusjaotus lahustumisaega ja kroomi taastumise prognoositavust.
Korduma kippuvad küsimused
K: Mida tähendab FeCr50C7.5?
See tähistab suure süsinikusisaldusega ferrokroomi, mille nominaalne kroomisisaldus on umbes 50% ja maksimaalne süsinikusisaldus on 7,5%, mis on roostevaba terase sulatamise standardne laadimisaste.
K: Miks on hinnad erinevates Hiina piirkondades erinevad?
Elektrikulu, kohalik koksi hind, ahju kontsentratsioon, sisemaa kaubavedu ja kohaliku roostevaba terase nõudluse tase koos selgitavad 400 jüaani hinnavahet odavaima ja kallima piirkonna vahel.
K: Kas roostevabas terases kasutatakse suure süsinikusisaldusega või madala süsinikusisaldusega ferrokroomi?
Mõlemad. Kõrge süsinikusisaldusega sisaldus laaditakse varakult, kus süsinikku saab veel eemaldada, samas kui madala süsinikusisaldusega kategooria lisatakse lõplikuks kroomiviimistluseks tihedal -süsiniku kuumusel.
K: Millise suurusega fraktsiooni tavaliselt tarnitakse?
10 mm kuni 60 mm tükkfraktsioon on ahju täitmiseks kõige levinum kaubeldav suurus, teised fraktsioonid on saadaval nõudmisel.
K: Kas selle uuringufirma tehingute hinnad on pakkumised?
Need on juhiste saamiseks kogutud peamised tehinguviited. Tegelik settimine sõltub mahust, kroomi ja süsiniku analüüsist, suurusfraktsioonist, pakkimisest ja tarnetingimustest.
K: Milline sertifikaat peaks saadetisega kaasas olema?
Partii sertifikaat, millel on kroomi, süsiniku, räni, fosfori ja väävli sisaldus valatud jaoks, koos jälgitava partii numbri, netokaalu ja tootmiskuupäevaga.

