Hiina vanaadiumpentoksiidi helbe (V2O5) hinnaanalüüsi ja hankejuhend - august 2026
Vanaadiumpentoksiidhelbed (V2O5, 98% ja 99% klassid) on ferrovanaadiumi tootmise peamine lähteaine - sulam, mis annab tugevuse, sitkuse ja kulumiskindluse armatuurvarrastele, konstruktsiooniterasele ja tööriistaterastele. See juhend annab ferrovanaaditehaste, spetsiaalsete terasetehaste ja sulamite kaubanduskeskuste hankejuhtidele andmetega{6}}tagatud ülevaate praegusest Hiina hetkehinnast, seda kujundavatest turujõududest, olulistest keemilistest spetsifikatsioonidest ja praktilise kontrollnimekirja V2O5 helveste hankimiseks Hiina tarnijatelt.
Võtmed kaasavõtmiseks
Hiina V2O5 98% helveste hetkehind: ~71 000–74 500 CNY/tonn(sularaha, sh . 13% käibemaks) 2026. aasta augusti alguse seisuga. Ekspordi soovituslik: ~4,85 US$/nael V2O5 FOB Hiina. Allikas: FerroAlloyNet, Asian Metal, baiinfo.com - kinnitatud august 2026.
Algse artikli 2025. aasta mai hind 76 000–78 000 CNY/tonn on aegunud.Turg on viimase 15 kuu jooksul ülepakkumise ja ehitussektori nõrga nõudluse tõttu langenud ligikaudu 3–5%. Ärge kasutage praeguste hankeotsuste tegemiseks 2025. aasta andmeid.
GB/T 1499.2-2024 on struktuurne nõudluse juht.Hiina kohustuslik armatuurvarraste standard (jõustub 2024. aasta septembris) nõuab suuremat voolavuspiiri, mis nõuab tõhusalt vanaadiumi mikrolegeerimist -, kuid jõustamine ja ehitustegevus dikteerivad tegeliku nõudluse kasvu tempo.
V2O5 98% on kulutõhus-valik tavalise FeV tootmise jaoks.99% klass pakub täpsemat lisandite kontrolli, kuid annab 3–8% lisatasu; vajalik ainult lennunduses kasutatavate -sulamite ja katalüsaatorite jaoks.
Kontrollige alati kehtiva COA-ga,{0}}kolmanda osapoole SGS-i kontrolli ja kinnitatud Incotermiga.Ilma nende kolmeta ei ole hinnakujundus rakendatav.

Kas vajate V2O5 helveste pakkumist?
Öelge meile oma hinne (98% või 99%), igakuine maht ja sihtsadam. Saadame COA-tagatud pakkumise 12 tunni jooksul.
E-post:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
1. Praegused V2O5 Flake Spot hinnad - august 2026
Allolevas tabelis on kokkuvõte vanaadiumpentoksiidi helveste kontrollitud Hiina sise- ja ekspordihindade viited 2026. aasta juuli lõpust augusti alguseni. Kõik kodumaised hinnad on sularahas, sealhulgas 13% käibemaks, kui pole märgitud teisiti.
| Toode | Hinne | Hinnavahemik | Üksus | Alus | Andmete kuupäev | Allikas |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V2O5 Flake (suured tehased) | 98% | ~74,500 | CNY/tonn | Vastuvõtt, maksus. | 31. juuli 2026 | FerroAlloyNet |
| V2O5 Flake (jaemüük - Sichuan, Henan, Liaoning) | 98% | ~71,000–72,000 | CNY/tonn | Vastuvõtt, maksus. | 31. juuli 2026 | FerroAlloyNet |
| V2O5 Flake (spot, sularaha) | 98% | ~71,000–73,000 | CNY/tonn | Sularaha, käibemaksuga | 5. august 2026 | baiinfo.com |
| V2O5 helbed (Hiina eksport, FOB) | 98% | ~4,85 USA dollarit | USD/nael V2O5 | FOB Hiina | august 2026 | vanadiumprice.com |
| V2O5 Flake (Euroopa, CIF) | 98% | ~5,76 USA dollarit | USD/nael V2O5 | CIF Euroopa | august 2026 | vanadiumprice.com |
| Ferrovanadium (FeV 50) | - | ~80,000–82,000 | CNY/tonn | Vastuvõtt, maksus. | august 2026 | vanadiumprice.com |
Allikad: FerroAlloyNet Daily Price Report (31. juuli 2026); baiinfo.com Vanaadiumpentoksiidi hinnaindeks (5. august 2026); Aasia metalli V2O5 helveste hinnaindeks (2026. aasta juuli lõpp); vanadiumprice.com (2026. aasta augusti hetktõmmis). Hinnad on orienteeruvad turu keskmised{11}}vahemikud. Tegelikud tehinguhinnad sõltuvad mahust, maksetingimustest ja tarnijasuhtest. Enne lepingu sõlmimist kinnitage alati oma tarnijaga praegune hind.
V2O5 98% helveste 52-nädalane kauplemisvahemik Hiinas on olnud ligikaudu 76 000–80 000 CNY/tonn (Investing.com-i ajalooliste andmete kohta kuni 2026. aasta augusti alguseni), mis peegeldab turgu, mis on aastatel 2025–2026 langenud. Praegune tase 71 000–74 500 CNY/tonni lähedal on selle vahemiku alumises otsas.
2. V2O5 helbeklassi spetsifikatsioonid - Mida numbrid tähendavad
Vanaadiumpentoksiidhelves on tume{0}}hall kuni must kristalne tahke aine, mis saadakse ammooniummetavanadaadi (AMV) või naatriumvanadaadi sulatamisel ahjus ja sulanud V2O5 valamisel vesijahutusega jahutusrattale. Saadud helbed -, mille läbimõõt on tavaliselt 10–50 mm, - on standardne füüsiline vorm, millega kaubeldakse ferrosulami tarneahelas.
Allolev tabel näitab ZhenAn Internationali tarnitava kolme kõige levinuma V2O5 helveste klassi keemilise koostise spetsifikatsioone. Kõik väärtused on kaaluprotsendid.
| Hinne | V2O5 (min) | Si (max) | Fe (max) | P (max) | S (max) | Nagu (max) | Na2O+K2O (max) | V2O4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V2O5 99% | 99.0 | 0.15 | 0.20 | 0.05 | 0.01 | 0.01 | 1.0 | - |
| V2O5 98% | 98.0 | 0.25 | 0.30 | 0.05 | 0.03 | 0.02 | 1.5 | - |
| V2O5 97% | 97.0 | 0.25 | 0.30 | 0.05 | 0.01 | 0.02 | 1.0 | 2.5 |
Allikas: ZhenAn International toote spetsifikatsioonileht. Väärtused on kaaluprotsendid, kui pole märgitud teisiti. V2O4 sisaldus on määratud ainult 97% klassile, kus on lubatud kõrgem V(IV) oksiidi jääk.
Millist klassi peaksite ostma?Standardse ferrovanaadiumitootmise sarrusvarraste mikrolegeerimise puhul on V2O5 98% tööhobuse klass -, mis tasakaalustab puhtuse ja maksumuse. V2O5 99% määratakse FeV tootmisel kosmose--klassi terase, -kiirete tööriistateraste või vanaadiumi-põhiste katalüsaatorite jaoks, kus räni ja raua lisandeid tuleb minimeerida. 97% klass on tavaliselt reserveeritud rakendustele, kus on vastuvõetav suurem V2O4 sisaldus (nt teatud keemilised protsessid). Hinnavahe 98% ja 99% vahel on tavaliselt 3–8%, kuigi see suureneb, kui kõrge{20}}puhtusastmega tarne väheneb.
3. Kuidas V2O5 helbeid toodetakse - ja miks see on hinnakujunduses oluline
Hiina toodab ligikaudu 60% maailma vanaadiumist ja ligikaudu 70–80% sellest pärineb vanaadium-räbu -, mis on titaani magnetiidimaagi terase tootmise kõrvalsaadus (peamiselt Sichuani Panzhihua{5}}Xichangi piirkonnas ja Hebe Chengi piirkonnas). Ülejääk pärineb kivisöest (Hunanis, Hubeis ja Jiangxis kaevandatud vanaadium{7}}kandev musta põlevkivi) ja kasutatud katalüsaatoritest.
Domineeriv tootmistee koosneb kolmest etapist:
Räbu tekitamine:Kõrgahjudest saadav vanaadiumi-rikas kuum metall on hapnik-, mis puhutakse konverteris, oksüdeerides vanaadiumi räbuks, mis sisaldab 10–25% V2O5. Suuremate räbutootjate hulka kuuluvad Pangang Group (Panzhihua, Sichuan) ja Chengde Iron & Steel (Hebei).
Röstimine ja leotamine:Räbu röstitakse naatriumsooladega (naatriumkarbonaat või naatriumsulfaat) 800–850 kraadi juures, muutes vanaadiumi vees -lahustuvaks naatriumvanadaadiks. Röstitud materjal on vanaadiumi eraldamiseks -leostunud vesi.
Sademed ja sulandumine:Ammooniummetavanadaadi (AMV) sadestamiseks lisatakse ammooniumisoolasid. Seejärel kaltsineeritakse AMV ~500 kraadi juures, et saada V2O5 pulber, mis sulatatakse ~690 kraadi juures (V2O5 sulamistemperatuur) ja valatakse vesijahutusega rattale, et moodustada tahked helbed.
Miks see hanke jaoks oluline on:Kuna enamik Hiina V2O5 toodangust sõltub terasetööstuse räbu, on vanaadiumi tarnimine struktuurselt seotud toorterase toodanguga. Kui terase tootmine aeglustub -, nagu see toimus aastatel 2025–2026 keset Hiina ehituslangust, - räbu saadavus langeb, kuid mõju V2O5 hinnale ei ole otsene. Väiksem terase väljund vähendab räbu pakkumist (vanaadiumi puhul bullish), kuid vähendab ka armatuuri nõudlust (karune). Praktikas on selle tsükli jooksul domineerinud nõudluse pool ja V2O5 hinnad on langenud. Ostjad peaksid arvestama ka sellega, et Pangang Groupi vanaadiumoksiidi tootmisliinil alustati hooldust 2026. aasta augusti alguses, mis võib ajutiselt halveneda helveste kättesaadavus.
4. Viis tegurit, mis muudavad V2O5 helveste hindu
4.1 Vanaadiumräbu tarnimine ja terase tootmine
Hiina toorterase toodang on vanaadiumiräbu saadavuse suurim määraja. Kui toorterast toodetakse üle 1 miljardi tonni aastas, on räbu pakkumine küllaldane ja V2O5 helveste hinnad langevad (kõik muu on võrdne). Kui terasetoodang kahaneb -, nagu see juhtus suure osa 2025 - tõttu, siis räbu tiheneb, kuid hinnamõju mõjutab tavaliselt armatuuritehaste nõrgem nõudlus. 2026. aasta juulis näitasid FerroAlloyNeti andmed V2O5 helveste töökiiruste ja väljundi stabiliseerumist pärast pehmet esimest poolaastat, mis viitab sellele, et pakkumise pool on kohandunud madalamale-, et-pikem hind.
4.2 Rebar Demand ja GB/T 1499.2-2024 standard
Armatuurvarras moodustab umbes 85–90% ülemaailmsest vanaadiumitarbimisest. Hiina armatuurvarraste standardi täiendamine soovitatavalt (GB/T) staatuselt kohustuslikuks (GB) 25. septembril 2024 oli oluline sündmus. Uus standard - GB/T 1499.2-2024 - nõuab tõhusalt vanaadiumi mikrolegeerimist pingega 0,03–0,05% V armatuuri tonni kohta, et see vastaks kindlaksmääratud voolavuspiiridele (400 MPa ja rohkem). Vaniteci hinnangul võib see suurendada vanaadiumi nõudlust ainuüksi armatuurvarraste järele 20% või rohkem.
Tegelik nõudluse kasv on aga jäänud varasematest prognoosidest väiksemaks. Hiina kinnisvarainvesteeringute kahanemine jätkus aastatel 2025–2026 ja Hiina raua- ja teraseühingu jälgitud 137 suurema tehase armatuurvarraste tootmine vähenes 2024. aasta esimesel poolel -2-aastaga võrreldes ligikaudu 18% (eel{8}}standard). Kui uus standard seab vanaadiumi nõudlusele konstruktsioonipõranda, siis toodetava armatuuri maht määrab ära kulutatud vanaadiumi kogutonnid. Hankejuhid peaksid jälgima igakuiseid armatuurvarraste väljundandmeid (saadaval NBS China ja Mysteel) koos Hiina tururegulatsiooni riikliku administratsiooni (SAMR) standardsete jõustamisteadetega.
4.3 Terasetehase pakkumiste hinnad
Suured Hiina terasetehased - Shagang, Egang, HBIS ja teised - korraldavad regulaarselt (tavaliselt kord kuus või kahe nädala järel) ferrovanaadiumi (FeV 50 ja FeV 80) ja vanaadiumi-lämmastikusulami (VN16) pakkumisoksjoneid. Turg jälgib neid hanketulemusi tähelepanelikult, sest need loovad vanaadiumiühikute de facto võrdlusaluse. Kui Shagang või Egang nõustub FeV-ga antud CNY/tonni tasemel, kohandavad V2O5 helveste müüjad oma hindu, et säilitada helveste{10}}FeV konversioonimarginaal (tavaliselt aluminotermilise vähendamise kulu pluss töötlemismarginaal). 2026. aasta juuli lõpus teatati Shaogangi ja Egangi FeV pakkumistest FerroAlloyNetis vahemikus 80 000–82 000 CNY/tonn, mis on kooskõlas V2O5 helveste lähteainega vahemikus 71 000–74 000 CNY/tonn.
4.4 Ekspordipoliitika ja tariifid
Hiina vanaadiumitoodete ekspordi suhtes kohaldatakse teraseekspordi litsentsimise haldussüsteemi, mida Hiina raua- ja teraseassotsiatsioon (CISA) on vabrikutel alates 2025. aastast rangelt jõustanud. Lisaks mõjutavad importivate riikide käibemaksutagastusmäärad ja -dumpinguvastased tollimaksud otseselt Hiina V2O5 helveste konkurentsivõimet rahvusvahelistel turgudel. 2026. aasta augusti seisuga peegeldab orienteeruv ekspordihind ~4,85 USA dollarit nael V2O5 FOB Hiina kohta praegust poliitikakeskkonda. Ostjad Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Indias peaksid lisaks sellele baashinnale arvestama kaubaveo-, kindlustus- ja mis tahes kohaldatavate imporditollimaksudega.
4.5 Keskkonnasõbralikud tootmispiirangud
Vanaadiumi tootmine - eriti röstimisetapp - on energiamahukas- ja tekitab SO2 heitmeid. Hiina talvisel kütteperioodil (november–märts) võivad Sichuani, Hebei, Henani ja Liaoningi provintsi keskkonnaasutused tellida vanaadiumitehaste tootmiskärbeid. Need hooajalised äärekivid võivad nädalateks korraga turult eemaldada 10–20% V2O5 võimsusest. Ostjad, kes plaanivad IV ja I kvartali tarneid, peaksid arvestama võimalike talviste tarnehäiretega ja kaaluma puhvervarude ehitamist enne kütteperioodi.
5. Praktiline V2O5 helveste hankimise kontrollnimekiri
Tuginedes ZhenAn'i 30-aastasele ferrosulami ekspordi kogemusele -, mis teenindab 100+ riiki 150,000+ tonni aastase tootmis- ja müügimahuga -, on siin kuue-punktiline hanke kontrollnimekiri V2O5 helveste ostjatele:
1. Analüüsisertifikaat (COA) - partii kohta-, mitte üldine.Küsige tarnijalt partii{0}}spetsiifilist COA-d, mis näitavad V2O5, Si, Fe, P, S, As ja Na2O+K2O tegelikke analüüsiväärtusi. Võrrelge deklareeritud klassi spetsifikatsiooniga (vt 2. jao tabelit). Tarnija, kes ei saa koostada partii kohta -COA-d, tuleks diskvalifitseerida.
2. Kolmanda osapoole-kontroll laadimissadamas.Nõudke enne saatmist SGS-i, Bureau Veritase või CCIC-i kontrollimist. See on tööstusharu tavapärane tava rahvusvaheliste ferrosulamite veoste puhul. Kontrollimine hõlmab kaalu, proovide võtmist, keemilist analüüsi ja pakendi terviklikkust. ZhenAn pakub SGS-i kontrolli standardina kõigi eksporditellimuste jaoks.
3. Selgitage hinna alus ja Incoterms.Kas pakkumine on FOB (laadimissadam), CIF (sihtsadam) või EXW (tehasevärav)? Kas käibemaks sisaldab või ei sisalda? Kas see sisaldab sadamakäitlustasusid, dokumentatsioonitasusid või kontrollikulusid? Leping, mis ütleb ainult "72 000 CNY/tonn" ilma ülaltoodud üksikasjadeta, ei ole täidetav.
4. Leppige kokku helveste suurus ja pakend.Standardne V2O5 helveste suurus on 10–50 mm läbimõõduga, pakitud 1000 kg suurtesse kottidesse või 25/50 kg terastrumlitesse alustel. Kinnitage pakendi tüüp, kaubaalused ja kas tarnija kasutab fumigeeritud puidust kaubaaluseid (nõutav enamiku sihtkohtade jaoks). ZhenAn pakub suurt kotti, terastrumlit ja kohandatud pakendeid.
5. Leppige läbi maksetingimused, mis on vastavuses saadetise verstapostidega.Väljakujunenud tarnijasuhete puhul on tavaline T/T 30% ettemaks + 70% saatedokumentide koopialt. Esmakordsete-tehingute jaoks on esmakordsete tehingute jaoks turvalisem valik. Vältige 100% ettemakset, välja arvatud juhul, kui tarnija on täielikult kontrollitud.
6. Viige läbi tarnija hoolsuskohustus.Kontrollige tarnija ISO 9001:2015 sertifikaadi staatust, tegevusaastaid, ekspordimahtu oma sihtpiirkonda ja tehase füüsilist aadressi. ZhenAn International Co., Limited tegutseb Huafu kaubanduskeskuses Wenfengi piirkonnas Anyangi linnas Henani provintsis Hiinas - füüsilise kaubandus- ja logistikabüroona -, millel on pikaajalised-suhted peamiste Hiina V2O5 tootjatega, sealhulgas Pangang Group.
6. Vanaadiumi turu väljavaade - 2026. aasta teine pool
Vanaadiumiturg siseneb H2 2026 segaste signaalidega. Languspoolel: Hiina ehitussektor on jätkuvalt kokkutõmbumises, armatuurvarraste toodang ei ole taastunud -2023. aasta eelsele tasemele ja VRFB (vanaadiumi redoksvoolupatarei) sektor - kasvab, kuid tarbib endiselt alla 5% aastasest vanaadiumitoodangust. Ülemaailmsed V2O5 helveste hinnad on langenud ligikaudu 47% 2022. aasta veebruari tipptasemelt ~9,20 USA dollarit naela kohta ~ 4,85 USA dollarini naela kohta 2026. aasta augustis.
Tõusupoolest: GB/T 1499.2-2024 jõustamine peaks karmistama, kuna provintsi tururegulaatorid viivad läbi nende jurisdiktsioonis müüdavate armatuuride vastavuskontrolle. Pangang Groupi hooldusseisak eemaldab augustis-septembris hetketurult märkimisväärse koguse V2O5. CISA püüdlus karmima ekspordilitsentsi järele võib piirata Hiina vanaadiumi rahvusvahelistele turgudele jõudmist, toetades hindu. Ja kuigi VRFB nõudlus ei ole veel domineeriv, viitavad mitmed kommunaalteenuste{7}}mastaabiga akuprojektid Hiinas (sh VRB Energy Zhangjiakou näidisbaas) ja pikaajalise energiasalvestuse poliitika toetus struktuursele nõudluse kasvule keskpikas perspektiivis.
Meie hinnang: V2O5 helveste hinnad jäävad 2026. aasta järelejäänud osaks tõenäoliselt vahemikku 68 000–78 000 CNY/tonn (kodus Hiinas), kusjuures langust piiravad tootmiskulud (hinnanguliselt ~65 000 CNY/tonn räbu{9}}põhiste tootjate puhul) ja kasvu piirab nõrk ehitusnõudlus. Püsiv liikumine üle 78 000 CNY/ton nõuaks kas armatuurvarraste tootmise olulist taastumist või tarnešokki keskkonnaseisundi tõttu.
7. Teave ettevõtte ZhenAn International kohta - Teie V2O5 helveste tarnija
Hiinas Henani provintsis Anyangis asuv ZhenAn International Co., Limited tarnib vanaadiumpentoksiidi helbeid (V2O5 98% ja 99%), ferrovanaadiumi, vanaadium-lämmastikusulamit ja kõiki ferrosulameid terasetehastele, valukodadele ja kaubandusettevõtetele enam kui 100 riigis. Meie volikirjad hõlmavad järgmist:
30 aastatmetallurgiatööstuse kogemus
ISO 9001:2015sertifitseeritud kvaliteedijuhtimissüsteem
SGS ülevaatusstandardina kõikidel ekspordisaadetistel
150,000+ MTaastane tootmis- ja müügimaht kogu ferrosulamite portfellis
Tootesari sisaldab:V2O5 helbed (98%/99%), ferrovanaadium (FeV 50/80), vanaadium-lämmastikusulam (VN16), ferrosilikoon, ferromangaan, ränimetall, elektrolüütiline mangaan ja erisulamid
Saadame Hiina suurematest sadamatest (Tianjin, Qingdao, Shanghai) suurtes kottides, terastrumlites või kohandatud pakendites. Pöörduge meie metallurgiatehnika meeskonna poole, et saada praegune V2O5 helbepakkumine koos COA ja SGS kontrollitingimustega.
Korduma kippuvad küsimused
Mis on vanaadiumpentoksiidi helbe (V2O5 98%) praegune hind Hiinas?
2026. aasta augusti alguse seisuga jäid Hiina 98% V2O5 helveste kohalikud hetkehinnad vahemikku ligikaudu 71 000–74 500 CNY tonni kohta (sularaha, sh 13% käibemaks), olenevalt tarnija tasemest ja piirkonnast. Suured-tehasehinnad{11}} jäävad 74 500 CNY/tonni lähedale, samas kui Sichuani, Henani ja Liaoningi jae- ja piirkondlikud pakkumised on lähemal 71 000–72 000 CNY/tonn. Ekspordi puhul on soovituslik FOB Hiina hind ligikaudu 4,85 USA dollarit sisalduva V2O5 naela kohta. Need hinnad pärinevad FerroAlloyNetist (31. juuli 2026), Asian Metalist ja baiinfo.com-ist (5. august 2026). Hinnad kõiguvad iganädalaselt olenevalt vanaadiumiräbu saadavusest, terasetehase hanketulemustest ja ekspordipoliitikast - kinnitage enne tellimuse esitamist alati oma tarnijaga.
Mis vahe on V2O5 98% ja V2O5 99% helveste vahel?
V2O5 98% (vähemalt 98,0% V2O5 sisaldus) on standardne lähteaine ferrovanaadiumi (FeV) tootmiseks, mida kasutab enamik terasetehastest ja sulamite tootjatest. Selle lisandite piirnormid on Si vähem või võrdne 0,25%, Fe vähem või võrdne 0,30%, P väiksem või võrdne 0,05%, S väiksem või võrdne 0,03%. V2O5 99% (minimaalselt 99,0% V2O5) on kõrgem-puhtusaste rangema lisandikontrolliga (Si Vähem või võrdne 0,15%, Fe Väiksem või võrdne 0,20%, P Väiksem või võrdne 0,05%, S Vähem kui 0,05% või võrdne sellega, S Vähem kui 0,05% või võrdne, 0,0 puhastusvajadusega, 0,1% - Lennundus--klassi FeV, põhisulamid ja keemilised katalüsaatorid. 99% klassi hinnalisa on sõltuvalt turutingimustest tavaliselt 3–8% kõrgem kui 98%. Standardse armatuuri mikrolegeerimiseks FeV kaudu piisab 98% kvaliteedist ja{30}}kuluefektiivsem.
Kuidas mõjutab Hiina GB/T 1499.2-2024 armatuuristandard vanaadiumi nõudlust?
GB/T 1499.2-2024, mis kehtib alates 25. septembrist 2024, täiendas Hiina armatuurvarraste standardit soovitatavalt (GB/T) kohustuslikuks (GB). Uus standard nõuab kuumvaltsitud ribivarraste suuremat voolavuspiiri, mis nõuab tõhusalt vanaadiumi mikrolegeerimist (tavaliselt 0,03–0,05% V sarrusvarda tonni kohta), et täita kindlaksmääratud mehaanilised omadused. Vaniteci tööstusanalüütikute hinnangul võib see suurendada vanaadiumi nõudlust ainuüksi armatuurvarraste sektoris vähemalt 20%. Tegelikku nõudluse kasvu on aga pidurdanud Hiina aeglasem ehitustegevus aastatel 2025–2026. Standard jääb nõudluse struktuurseks tõukejõuks, kuna vastavuse jõustamine karmistab.
Millised tegurid mõjutavad vanaadiumpentoksiidi helveste hindu?
Viis peamist tegurit: (1) Vanaadiumräbu tarnimine - enamik Hiina V2O5 toodetakse terasetööstuse räbust; kui toorterase toodang langeb, väheneb räbu saadavus ja V2O5 hinnad tõusevad. (2) Armatuurvarraste tootmine ja GB/T 1499.2-2024. aasta standard - suurem armatuurvarraste väljund ja rangem järgimine suurendavad vanaadiumi nõudlust. (3) Ferrovanaadiumi pakkumishinnad suurematelt terasetehastelt (nt Shagang, Egang) - need iganädalased/kuised pakkumised määravad V2O5 helveste kohapealse hinnakujunduse tooni. (4) Ekspordipoliitika ja tariifid - Hiina ekspordilitsentsisüsteem ja kõik käibemaksutagastuse kohandused mõjutavad rahvusvahelisi voogusid. (5) Keskkonnasõbralikud tootmispiirangud - talvised kütte-hooaja piirangud suuremates vanaadiumi-tootvates provintsides (Sichuan, Hebei, Liaoning) piiravad perioodiliselt toodangut. 2026. aasta augusti alguses tehakse Pangang Groupi vanaadiumoksiidi liini hooldust, mis vähendab lähiaja tarneid veelgi.
Mida peaksin kontrollima enne V2O5 helbe ostmist Hiina tarnijalt?
Praktiline hangete kontroll-loend: (1) Analüüsisertifikaat (COA) - taotlege -partii COA-d, mis näitab tegelikku V2O5 sisaldust, Si, Fe, P, S, As ja Na2O+K2O taset; võrrelda tarnija deklareeritud klassi spetsifikatsiooniga. (2) Kolmanda osapoole kontroll - nõuab SGS-i, Bureau Veritase või CCIC-i kontrolli laadimissadamas; see on rahvusvaheliste ferrosulamite saadetiste standard. (3) Hinna alus - täpsustage, kas hind on FOB, CIF või EXW; kas käibemaks on lisatud või ilma; ja millised Incotermid kehtivad. (4) Osakeste suurus ja pakend - kinnitavad helveste suuruse jaotust ja pakenditüüpi (1 MT suurkotid või 25/50 kg terastrumlid). (5) Väljakujunenud tarnijate maksetingimuste - standard on T/T 30% ettemakse + 70% saatedokumentidelt või L/C ettemaksuna. (6) Tarnija hoolsuskohustus - kontrollib ISO 9001 sertifikaati, ekspordi ajalugu ja tehase füüsilist asukohta. ZhenAn International pakub kõigi V2O5 helveste tellimuste jaoks COA-d, SGS-i kontrolli ja suur{31}}kotti/trumli pakendamise võimalusi.
Miks on vanaadiumiturg aastatel 2025–2026 nõrk olnud?
Vanaadiumiturg alustas 2023. aasta{10}}keskpaigast pikaajalist langustsüklit. V2O5 helveste hinnad langesid 2022. aasta veebruari tipptasemelt umbes 9,20 USA dollarit naela kohta umbes 4,85 USA dollarini naela kohta augustiks 2026 -, mis on ligikaudu 47% langus. Seda selgitavad kolm struktuurilist tegurit: (1) Ülepakkumine - Hiina V2O5 tootmisvõimsus kasvas nõudlusest kiiremini, eriti kivisöe{17}}põhiste vanaadiumiprojektide tõttu. (2) Nõrk ehitusnõudlus - Hiina kinnisvarasektori kokkutõmbumine vähendas armatuuri, mis on vanaadiumi suurim tarbija, toodangut. (3) Aeglane VRFB kasutuselevõtt – vanaadiumi redoksvoolu akude nõudlus ei ole küll kasvanud, kuid ei ole veel saavutanud ülemäärase pakkumise absorbeerimiseks vajalikku ulatust. GB/T 1499.2-2024 standard annab nõudlusele alampiiri, kuid mõistlik hinna taastumine nõuab tõenäoliselt nii standardite rangemat jõustamist kui ka infrastruktuuri kulutuste taastumist.

Hankige oma V2O5 helveste pakkumine juba täna
Määrake oma hinne (98% või 99%), igakuine maht ja sihtport. Tagastame 12 tunni jooksul COA-tagatud pakkumise, SGS-i ülevaatuse tingimused ja praeguse tarneaja.
E-post:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805 · Aadress: Huafu kaubanduskeskus, Wenfengi piirkond, Anyangi linn, Henani provints, Hiina



